Wpisy z kategorii Przyjaciel

Podobieństwa i różnice miedzy rówieśnikami

W ciągu swego życia człowiek przechodzi różne etapy rozwoju, w których zachodzą w nim określone zmiany. Takim znaczącym etapem jest okres dorastania. Rówieśnicy są podobni, ale nie tacy sami. Ich rozwój fizyczny jest niejednakowo szybki. Różnią się wyglądem zewnętrznym. Są wśród nich wyżsi i niżsi, bardziej lub mniej umięśnieni, o różnej wadze i proporcjach ciała. Różni ich również zmieniający się wyraz twarzy. Rówieśnicy różnią się tez swoimi zachowaniami, na przykład jedni zamykają się w sobie, inni wolą dzielić się swoimi przeżyciami z osobami, z którymi się przyjaźnią, są bardziej otwarci na ludzi. Ludzie mają wiele wspólnych cech fizycznych i psychicznych, charakterystycznych dla swego środowiska, w którym żyją oraz wieku. Każdy człowiek jest jednak trochę inny, różni się od swych rówieśników pewnymi cechami. Różnicują się również ich zainteresowania światem zewnętrznym. W czasie wolnym od zajęć szkolnych i domowych jedni czytają, innych bardziej pociąga oglądanie filmu czy gra w piłkę. Daje się zauważyć, ż e do jednych bardziej przemawia obraz, a do innych słowny opis. Rozwój umysłowy widoczny jest w budzących się zainteresowaniach, ale i te są różne.

Zaufanie

Zaufanie Podstawa przyjaźni to oczywiście zaufanie. Można powiedzieć, że zaufanie to podstawa każdego związku, a przecież wielka przyjaźń dwojga ludzi to oczywiście jakiś związek. Jeżeli jedna osoba będzie wiedziała, że druga darzy ją zaufaniem, to powinno pomóc w obdarowaniu zwrotnym zaufaniem. Jeżeli przyjaciele sobie ufają to oczywiście niemalże nic nie jest w stanie zaszkodzić ich przyjaźni. Oczywiście istnieje wiele sytuacji oraz sposobów, aby spowodować rozpad przyjaźni nawet najbardziej wiernych sobie przyjaciół, ale przecież nikomu nie chodzi o to, aby komuś psuć życie, ponieważ przyjaźń jest bardzo ważnym elementem naszego życia, więc kiedy jej braknie na pewno zauważymy jej brak Szczerość sądzę, że może to być dość kłopotliwe i trochę krzywdzące dla nas i oczywiście osoby, która była dla nas najlepszym przyjaciele. Niekiedy ludzie tylko udaj, że są naszymi przyjaciółmi a my złudnie i naiwnie obdarzamy ich zaufaniem, co może na nas sprowadzić wielkie nieszczęście, a nawet może czasami zagrozić naszemu pięknemu życiu.

Przyjaciel

Przyjaciel Dbajmy o naszych przyjaciół. Ponieważ to właśnie dzięki nim możemy bezpiecznie przejść przez życie i oczywiście nie odczuwając poczucia samotności. Jeżeli kiedykolwiek w końcu zrozumiemy, że możemy posiadać przyjaciół i zdamy sobie sprawę, że posiadamy już jakiegoś to powinniśmy dołożyć wszelkich starań do tego, aby go przy sobie utrzymać. Przyjaciel to jedna z najważniejszych osób w naszym życiu, a z całą pewnością nie należy go lekceważyć. Dzięki przyjacielowi w końcu będziemy mogli zaznać trochę szczęścia. Istnieje wiele przysłów dotyczących przyjaciół, a jedno z nich, powiem, że to moje ulubione brzmi następująco „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.” Jest to bardzo mądre przysłowie, ponieważ sprawdza się za każdym razem. Jego sens powinien być dość jasny dla każdego z nas, ale objaśnię go trochę dla niektórych ludzi. Znaczy ono nic innego jak to, że prawdziwi przyjaciele pokazują swoje twarze dopiero w sytuacjach krytycznych, to znaczy takich w których na prawdę potrzebujemy ich pomocy.

Jak zdobyć przyjaciela?

Jak zdobyć przyjaciela? Musimy pokazać, że nam też zależy na danej przyjaźni, że dana osoba, o którą się staram nie będzie postawiona jedynie przed jednostronnym związkiem. Jeżeli chcemy, aby dana osoba została naszym przyjacielem to musimy obdarzyć daną osobę zaufaniem. Jeżeli ktoś poczuje, że jedna osoba obdarza go zaufaniem to, co będzie stało na drodze, żeby też obdarzyć tą osobę zaufaniem. Takie zachowanie jednak przystoi tylko osobom uczciwym tym, które nadają się na przyjaciół, ponieważ jest grupa ludzi, który tylko i wyłącznie myśli o tym, aby wykorzystać innych, a w momencie, jeżeli ktoś obdarza ich zaufaniem to myślą wyłącznie o tym, aby wykorzystać tą osobę i wyciągnąć jak największe korzyści dla samych siebie. To są wielcy oszuści, ale niestety człowiek jest skłonny do pomyłek, a często również zdarza się tak, że człowiek szukający przyjaciela nie widzie innego takim, jakim jest naprawdę, ale wręcz widzi jego ideał, a bardzo często to wszystko mija się z prawdą, ale najczęściej ludzie zdają sobie sprawę z tego trochę za późno.