Wpisy z kategorii Miłość

Pożądanie

Pożądanie Każdy człowiek ma seksualną naturę. Niewyjaśniane jest to, dlaczego czujemy pociąg do konkretnej osoby. Seks często odsuwa na drugi plan wszystko, co dzieje się wokół. Wszystko działa wtedy ze zdwojoną siłą – fizycznie i psychicznie. W takiej chwili, chwili pożądania nie jest ważne, czym interesuje się dana osoba, czy jest zabawna, czy wyrozumiała. Ważne jest, że działają na nas hormony, które pociągają nas w stronę drugiej osoby. Jest to chemia, której naukowcy nie umieją wyjaśnić. Ochota na seks lub jak kto woli popęd płciowy po prostu pcha w swoje ramiona mężczyznę i kobietę. Należy pamiętać, że im większe mamy przeszkody do pokonania, tym namiętność jest silniejsza. Naszą namiętność potrafią podsycić zagrożenie, brak bezpieczeństwa, uczucie niepewności. Czasami, kiedy zagrożenie znika, znika również namiętność… Pożądanie potrafi doprowadzić człowieka do obłędu. Czasem tak bardzo tego pragniemy, że oddajemy się w ręce kogoś nieznanego. Może nas to doprowadzić do zguby. Możemy wpaść w niebezpieczeństwo, dlatego czasem lepiej jest się wstrzymać.

Przyjaźń między kobietą, a mężczyzną

Przyjaźń między kobietą, a mężczyzną Wiele osób uważa, że przyjaźń damsko-męska jest po prostu niemożliwa, głównie ze względu na pociąg do płci. No tak, czasem ten temat po prostu zawodzi. Ale, gdyby się tak zastanowić, to może można znaleźć w tym inne aspekty?Jak wiadomo, istnieje bardzo wiele rodzajów przyjaźni. Wiele osób uważa, że przyjaźń pomiędzy kobietą, a mężczyzną jest nie tylko możliwa, ale też bardziej naturalna, łatwiejsza do zbudowania oraz trwalsza. Kobieta i mężczyzna są dwiema połówkami całości, również jeśli chodzi o przyjaźń. Zazwyczaj jest tak, że kobieta kobiecie nie jest w stanie dać wsparcia w czasie problemów, a mężczyzna tak. Mężczyzna jako przyjaciel zawsze jest w stanie udzielić kobiecie pocieszania, czułości, przytulić. Mężczyzna jest w stanie nawet pomalować kobiecie mieszkanie, aby sprawić jej przyjemność, ze względu na to, że jest mało racjonalny. Inni mówią, że przecież przyjaźń nie wyklucza pożądania, ani miłości. Czy partnerzy nie mogą być też przyjaciółmi? Osoby, które uprawiają seks wspólnie, mogą żyć w związku opartym na przyjaźni.

Nadzieja i miłość

Nadzieja i miłość Czasami gubimy się w pojęciu czasów: teraźniejszości i przyszłości. Czasami boimy się, co wydarzy się jutro. Ale jedyne, co może nas trzymać przy życiu, to nadzieja. Nadzieja jest, jak nasza towarzyszka w życiu. Dzięki niej możemy znieść rzeczywistość, ale i otwierać sobie drzwi na nowe możliwości. Nadzieja jest czymś pozytywnym, jest to myśl, że możemy dokonać wszystkiego, że cierpienie i rozpacz minie. Istnieje też nierozerwalny związek pomiędzy miłością, a nadzieją. Nadzieja często pomaga nam w sposób znaczący odkryć miłość. Oba te uczucia są zwrócone ku przyszłości i wiążą się z drugim człowiekiem. Jednak ten, kto żywi się nadzieją i jednocześnie głęboko kocha, musi wiedzieć, że istnieje ryzyko. Miłość potrafi czasem zawieść, a wtedy nadzieja ucieka wraz z tym uczuciem. Zarówno nadzieja, jak i miłość są darami danymi od Boga i wiążą się one również z wiarą. Powinniśmy być wdzięczni każdego dnia za te dary. Pewien znany człowiek powiedział kiedyś, że miłość musi się żywić chociażby małą cząstką nadziei, ale bez niej nie przetrwa.

Zasady na pierwszej randce

Zasady na pierwszej randce Na pierwszej randce należy pamiętać przede wszystkim o tonie naszego głosu. To on robi pierwsze wrażenie. Powinien być on radosny, ale nie do przesady. Należy pamiętać, aby nie być zbyt zdecydowaną, lecz pozwolić mu mówić i wybierać, gdzie chciałby się spotkać. Należy panować nad swoimi emocjami. Dla kobiety ważną sprawą jest odpowiedni dobór stroju. Zapamiętaj sobie, aby nie przesadzać w stroju. Jeśli ubierzesz się zbyt elegancko, albo wyzywająco, to nie będziesz dłużej czuła się sobą. Na randce należy być sobą. Nie powinnaś też planować żadnych scenariuszy, ponieważ możesz się rozczarować. Liczy się przede wszystkim spontaniczność. Podejdź do tego na luzie, tak jak on. Pamiętaj też o odpowiedniej komunikacji, zarówno werbalnej, jak i niewerbalnej. Dlatego pamiętaj, aby podczas mówienia, mówić też językiem twojego ciała. Czasem staraj się dopasować swoje gesty do jego gestów. Jeśli chcesz nakręcić atmosferę, kieruj swój wzrok na dłuższą chwilę na jego usta. Podczas pożegnania najlepiej przytrzymaj go za rękę. Jeśli masz ochotę, możesz go pocałować.