Wpisy z Luty 2013

Symbole miłości

Symbole miłości Niestety większość mężczyzn nie posiada takiego daru, w którym mogliby zrozumieć przekazywane im symbole przez kobiety. Mężczyźni z reguły nie są romantykami, dlatego ich myślenie jest bardzo praktyczne. Dla kobiet ogromnym symbolem są słowa kocham cię. Dla mężczyzn są to niestety tylko słowa. Ważne są również dla nas kwiaty, czekoladki i inne gesty. Mężczyzna może setki razy mówić słowa kocham cię, lecz powtarza to bez żadnego zaangażowania i robi to nieświadomie. Mężczyzna musi wiedzieć i zdawać sobie sprawę, że jest to dla ciebie ważne. Jeśli powie ci te słowa, to nie może os razu liczyć na seks. Kobiety często boją się mówić o tym, co im się nie podoba. Jeśli czujesz się zrezygnowana i masz złe samopoczucie mężczyzna chce wiedzieć, jak może ci pomóc. Jeśli jest to jego wina, to nie możesz bać się mu o tym powiedzieć. Nie możesz go jednak przy tym oskarżać i obwiniać, lecz powiedzieć to w zdaniach twierdzących. Wielu mężczyzn bez wsparcia kobiet nie jest w stanie funkcjonować, ponieważ są słabi psychicznie. Więc musisz mu pomóc w życiu.

Potrzeba matką wynalazku

Potrzeba matką wynalazku Istnieje stare niczym świat porzekadło, że matką wynalazku jest potrzeba. Ludzie lubią zajmować się wymyślaniem różnych rzeczy właśnie dlatego, że są im one do czegoś potrzebne – w mniejszym albo większym stopniu, ale zawsze. Odkąd istnieje ludzkość, odtąd ludzie zawsze coś kombinują i pracują nad tym, jak sobie życie ulepszać i ułatwiać. Dzisiaj aż trudno uwierzyć, że w dawnych latach człowiek potrafił obejść się bez pewnych przedmiotów i urządzeń, bez których my, współcześni, po prostu nie potrafimy wyobrazić sobie życia. Począwszy od człowieka pierwotnego po teraz, ludzkość przeszła ogromną ewolucję i im bardziej się ona cywilizowała, tym więcej wynalazków potrzebowała. Wynalazkami są nie tylko konkretne przedmioty. Od zawsze istniała na przykład potrzeba zwalczania różnych chorób, dlatego też ludzie wynaleźli lekarstwa, szczepionki, od wieków uczyli się zapobiegać różnym schorzeniom. Do dziś usiłują znaleźć antidotum na wiele chorób uznawanych obecnie za nieuleczalne. Kiedyś to nastąpi.

Jak zdobyć przyjaciela?

Jak zdobyć przyjaciela? Musimy pokazać, że nam też zależy na danej przyjaźni, że dana osoba, o którą się staram nie będzie postawiona jedynie przed jednostronnym związkiem. Jeżeli chcemy, aby dana osoba została naszym przyjacielem to musimy obdarzyć daną osobę zaufaniem. Jeżeli ktoś poczuje, że jedna osoba obdarza go zaufaniem to, co będzie stało na drodze, żeby też obdarzyć tą osobę zaufaniem. Takie zachowanie jednak przystoi tylko osobom uczciwym tym, które nadają się na przyjaciół, ponieważ jest grupa ludzi, który tylko i wyłącznie myśli o tym, aby wykorzystać innych, a w momencie, jeżeli ktoś obdarza ich zaufaniem to myślą wyłącznie o tym, aby wykorzystać tą osobę i wyciągnąć jak największe korzyści dla samych siebie. To są wielcy oszuści, ale niestety człowiek jest skłonny do pomyłek, a często również zdarza się tak, że człowiek szukający przyjaciela nie widzie innego takim, jakim jest naprawdę, ale wręcz widzi jego ideał, a bardzo często to wszystko mija się z prawdą, ale najczęściej ludzie zdają sobie sprawę z tego trochę za późno.