Wpisy z Styczeń 2013

Męskie ego

Męskie ego W pierwszym etapie mężczyzna szuka pewnej potrzeby, którą będzie mógł spełnić. Kiedy kobieta poprosi o coś mężczyznę i okaże się to dla niego zbyt trudnym zadaniem, ucierpi na tym jego ego. Najlepiej, kiedy mężczyzna zna się na czymś, wcześniej to robił. Wtedy będzie odważniejszy i z pewnością uda mu się zadziałać. Mężczyzna musi wiedzieć, że jeśli o coś go prosisz, to jest to dla ciebie zbyt trudne. Nie może on mieć poczucia, że po prostu go wykorzystujesz. Podczas etapu drugiego kobieta pokazuje mężczyźnie, aby się wykazał. Nie można mu udzielać żadnych rad, ani komentować tego negatywnie. Nie można mówić mężczyźnie, że robi coś źle. Musisz niestety pozwolić mu być ekspertem. W etapie trzecim kobieta powinna okazać wdzięczność. Jeśli okażesz mu większą wdzięczność, to on będzie miał z tego większą satysfakcję. Mężczyzna zrobi coś jedynie dla twojej wdzięczności, ale jeśli mu jej nie okażesz, tylko będziesz miała do niego pretensje, to już ci więcej nie pomoże, albo zrobi to z niechęcią.

Kto to przyjaciel?

Kto to przyjaciel? Jedna z ważniejszych osób w naszym życiu to oczywiście przyjaciel. Istnieje wiele osób, którym możemy nadać miano ważnych osób, a przyjaciel jest na pewno jedną z takich osób. Bardzo często możemy nazywać ludzi przyjaciółmi, ale tak naprawdę to inni mają dużo drogi jeszcze do tego, aby zostać naszymi przyjaciółmi. Prawdziwy przyjaciel to człowiek, który jest gotowy dla nas zrobić niemalże wszystko, bardo mu zależy na naszej przyjaźni i dokłada wszelkich starań, aby ją utrzymać tak samo z resztą jak i my. Przyjaciel to osoba, która udowodniła nam już nie raz, że jest gotowa nawet poświecić coś ważnego, aby tylko nam pomóc. Oczywiście nie możemy się doszukiwać jedynie tego, co może nam pomóc przyjaciel, ale powinniśmy również zrozumieć, że wkład w taką przyjaźń powinien być obustronny. Nie możemy tylko oczekiwać pomocy od naszego przyjaciela, ale również powinniśmy sami dokładać wszelkich starań, aby utrzymać przy sobie naszego przyjaciela, czyli również powinniśmy mu pomagać za wszelką cenę.

Co można robić z przyjacielem?

Co można robić z przyjacielem? Zależy od naszej wyobraźni i naszej inwencji twórczej. Nasz przyjaciel to zazwyczaj człowiek, napisałem zazwyczaj, ponieważ niekiedy wypada ta rola na naszego pieska czy nawet kotka, ale tak naprawdę naszym prawdziwym przyjacielem może zostać jedynie człowiek, który również uważa, że my możemy zostać jego przyjaciółmi. Z drugim człowiekiem możemy robić wszystko to, co nam się tylko wymarzy. Jeżeli druga osoba też ma ochotę wykonywać daną czynność to, dla czego by jej nie robić. Przyjaciel to człowiek, który potrafi nam doradzić w najgorszych sytuacjach to, dlaczego by nie mielibyśmy go zabierać ze sobą nawet do najlepszej zabawy. Najlepsze imprezy, jakie człowiek jest w stanie przeżyć oczywiście odbywają się w towarzystwie jego przyjaciół, a więc powinniśmy ich mieć jak najwięcej, oczywiście przyjaciół, ponieważ dobrą imprezę możemy odwiedzić, co sobotę, a prawdziwego przyjaciela jest naprawdę trudno znaleźć, a jeżeli już go mamy to powinniśmy starać się go za wszelką cenę przy sobie utrzymać.

Mity o pięknych kobietach

Mity o pięknych kobietach Pierwszym mitem, który utorował swoją drogę w naszym społeczeństwie i odnosi się do pięknych kobiet jest taki, że lecą one tylko i wyłącznie na kasę. Podobno jest tak, że bogaci mężczyźni mają przepiękne żony, a ci biedniejsi raczej o przeciętnej urodzie. Ale prawda leży zupełnie gdzie indziej. Kobiety być może zwracają uwagę na twój status finansowy, ale w zamian za to ty patrzysz na ich piękno i atrakcyjność. Coś za coś. Kobiety nie oceniają mężczyzn po wyglądzie. Nie znaczy to, że kobiety patrzą na pieniądze, lecz na cechy takie jak zaradność, mądrość. Kolejnym mitem może być to, że kobiety piękne mniej kochają. Bierze się to stąd, że mężczyzna myśli, iż nie stać go na każdą kobietę. A żeby mieć piękną kobietę musi posiadać majątek, bogactwo. Ale wtedy traci swoją osobowość, a skupia się na rzeczach mniej ważnych. Najgłupszym mitem jest to, iż kobiety piękne są głupie. Wymyślili to oczywiście mężczyźni, którzy chcą się dowartościować. Niestety niektóre kobiety udają specjalnie głupsze przy mężczyźnie, aby go poderwać. A to najgorszy sposób na podryw.